در تماس باشید

نکات مهم در انتخاب نوار بهداشتی مناسب | راهنمای خرید نوار بهداشتی

راهنمای خرید نوار بهداشتی

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید حدود ۶۰٪ از بانوان، از پدهایی استفاده می‌کنند که اندازه آن ها اشتباه است. علاوه‌بر این موضوع، بسیاری از افراد ممکن است با نوع پد بهداشتی که برای پوست یا میزان خونریزی آن‌ها مناسب است؛ آشنا نباشند. به همین دلیل در این راهنمای خرید نوار  بهداشتی از وبلاگ سافتکس می‌خواهیم به شما بگوییم که بهتر است از چه نوار بهداشتی استفاده کنیم.

بهترین راهنمای خرید نوار بهداشتی برای بانوان

از آن‌جایی که خانم‌ها، از سن بلوغ تا یائسگی، در حدود ۱۲ هزار پد بهداشتی استفاده می‌کنند؛ به همین دلیل باید نوار بهداشتی را انتخاب کنند که برای آن‌ها مناسب باشد. از زمانی که یک خانم بالغ می‌شود، نیاز به آموزش گذاشتن نوار بهداشتی و دانستن نکات مهم برای انتخاب نوار بهداشتی مناسب دارد.

تنها دانستن این نکته که نوار بهداشتی را کجا می‌گذارند و به چه صورت استفاده می‌شود، اهمیت ندارد، بلکه اگر پد بهداشتی برای شما مناسب نباشد، ممکن است جذب مناسبی نداشته باشد و یا هنگام فعالیت‌های روزانه برای شما مشکل ایجاد کند و سبب سوختگی پریودی و حساسیت پوستی شود. با کلیک بر روی حساسیت به نوار بهداشتی، می‌توانید درباره این موضوع نیز اطلاعات مفیدی به‌دست آورید.

در این راهنمای خرید نوار بهداشتی، می‌خواهیم به شما مهم‌ترین معیارهای خرید یک پد بهداشتی مناسب را بگوییم.

اندازه مناسب

در هنگام خرید محصولات بهداشتی زنانه، باید تصور «یک محصول برای همه» را کنار بگذارید. در حقیقت، ویژگی‌های متفاوت هر محصول بهداشتی، سبب شده است که برای استفاده افراد، منحصربه‌فرد و متناسب باشد.

یکی از مهم‌ترین معیارهایی که مانع از نشت خون در دوران قاعدگی می‌شود، اندازه مناسب نوار بهداشتی است. بسیاری از افراد، هنگامی که نشت خون دارند، خود را مقصر می‌دانند و به این موضوع فکر نمی‌کنند که باید نوع و اندازه نوار بهداشتی خود را تغییر دهند.

راهنمای خرید نوار بهداشتی

یکی از نکاتی که باید هنگام خرید نوار بهداشتی به آن دقت کنید، اندازه آن‌ است؛ زیرا پدهای بهداشتی در اندازه‌هایی همچون کوچک، متوسط، بزرگ و بسیار بزرگ تولید می‌شوند. این اندازه، اشاره به عرض و طول محصولات دارد.

با این‌حال، وضعیت قرارگیری بدن نیز می‌تواند در میزان نشت خون تاثیرگذار باشد. برای مثال، هنگام خواب، به دلیل اینکه بدن در شرایط افقی قرار می‌گیرد، باید محصولی را انتخاب کنید که فضای بیشتری از نظر طولی را پوشش دهد. این محصولات را اغلب با عنوان نوار بهداشتی شب به‌فروش می‌رسانند. برای آشنایی با این نوع پدها، بر روی نوار بهداشتی شب کلیک کنید.

افرادی که در طول روز فعالیت فیزیکی زیادی دارند و ممکن است دچار نشت خون شوند؛ می‌توانند از محصولاتی با ابعاد بزرگ‌تر استفاده کنند. البته باید اندازه آن مناسب با بدن شما باشد زیرا باید به‌گونه‌ای باشد که بیش از حد بزرگ نباشد تا عملکرد برعکس داشته باشد.

قدرت جذب نوار بهداشتی

یکی از مهم‌ترین معیارهایی که در این راهنمای خرید نوار بهداشتی باید به آن توجه کنید، قدرت جذب نوار بهداشتی است. به‌صورت کلی، میزان جذب نوار بهداشتی، با علامت‌هایی بر روی آن مشخص شده‌ است. با این‌حال، شما باید میزان خون‌ریزی خود را در روزهای مختلف قاعدگی بدانید و پد بهداشتی را انتخاب کنید که قدرت جذب آن برای شما مناسب باشد.

قدرت جذب نوار بهداشتی، نه‌تنها به نگه‌داشتن مایعات بستگی دارد؛ بلکه باید مانع از برگشت مایع به سطح پد بهداشتی شود. همچنین هنگام نشستن یا انجام فعالیت‌ها، نباید احساس کنید که خون و مایعات با پوست شما در تماس است.

برای آن‌که بهتر تصمیم بگیرید، می‌توانید به رنگ خون روی نوار بهداشتی دقت کنید. چنانچه خون به رنگ روشن باشد، یعنی این مایع در سطح پد بهداشتی مانده‌است. برعکس، اگر رنگ خون تیره باشد، یعنی به درون لایه نوار بهداشتی نفوذ کرده است و در نتیجه می‌توانید از خشک بودن و راحتی نوار بهداشتی خود، مطمئن باشید.

حتما به این نکته توجه داشته باشید که با وجود آن‌که ممکن است قدرت جذب نوار بهداشتی شما بالا باشد و یا میزان خون‌ریزی شما کم باشد؛ با این‌حال، باید آن را پس از حداکثر ۴ تا ۶ ساعت استفاده تعویض کنید که دچار حساسیت یا عفونت نشوید.

داشتن یا نداشتن بال

 یکی از ویژگی‌های مهمی که هنگام انتخاب نوار بهداشتی باید به آن توجه کنید؛ این است که نوار بهداشتی مناسب شما باید بالدار باشد یا بدون بال؟! سایشی که بال‌های نوار بهداشتی در قسمت ران پا ایجاد می‌کند، ممکن است برای برخی از افراد ایجاد احساس ناراحتی کند و یا سبب خارش و راش پوستی شود.

راهنمای خرید نوار بهداشتی

با این‌حال، این نکته را در نظر داشته باشید که چنانچه تحرک شما نسبتا زیاد است، نوار بهداشتی‌ بالدار، محکم‌تر در جای خود قرار می‌گیرد و در نتیجه می‌توانید احساس راحتی بیشتری هنگام حرکت در طول روز داشته باشید.

نکته مهم در این بخش از راهنمای خرید نوار بهداشتی، این است که از نظر بالدار بودن یا فاقد بال بودن پدها، باید به ویژگی‌های فیزیولوژیک و نیاز خود توجه کنید تا محصول مناسب خود را انتخاب نمایید.

جنس نوار بهداشتی

نوار بهداشتی می‌تواند مشبک یا پنبه‌ای باشد. نوار بهداشتی‌های مشبک قابلیت جذب مایعات و دور کردن آن از سطح پوست را دارند و به همین دلیل آن‌ها را با قدرت جذب بالا می‌شناسند. به همین دلیل افرادی که خون‌ریزی زیادی دارند، می‌توانند از این نوع نوار بهداشتی در طول روز استفاده کنند.

با این‌حال، برخی از افراد به محصولات مشبک حساسیت دارند و با آن‌ها احساس راحتی ندارند. این افراد می‌توانند از نوار بهداشتی پنبه‌ای استفاده کنند که سبب ایجاد حساسیت پوستی نمی‌شود. چنانچه این افراد خون‌ریزی بالایی دارند و به‌خصوص در روزهای ابتدایی دوره قاعدگی خود، می‌توانند از پدهایی با قدرت جذب بالا استفاده کنند.

معطر بودن نوار بهداشتی

نکته مهم دیگری که در این راهنمای خرید نوار بهداشتی می‌خواهیم توضیح دهیم، نوار بهداشتی معطر است. برخی از انواع پدهای بهداشتی، دارای عطر هستند که سبب می‌شود، خانم‌ها هنگام حضور در جمعیت، احساس آرامش‌ خاطر بیشتری داشته باشند.

با این‌حال، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که استفاده از نوار بهداشتی‌های معطر ممکن است برای بسیاری از افراد ایجاد حساسیت کند. همچنین بهتر است، افرادی که به آن‌ها حساسیت ندارند نیز برای مدت طولانی و به‌صورت مکرر از این محصولات استفاده نکنند.

موارد به‌کار رفته در این نوار بهداشتی‌ها، می‌تواند سبب حساس شدن پوست و تحریک آن شود و به همین دلیل ممکن است هنگام استفاده، احساس خارش، ایجاد جوش و یا قرمزی پوست مشاهده شود. بنابراین بهتر است، چنانچه به این مواد حساسیت ندارید هم تنها هنگام حضور در مهمانی یا زمانی‌که احساس ناخوشایندی دارید از این محصولات استفاده کنید و در غیر این‌صورت از پدهای غیرمعطر استفاده کنید.

برند نوار بهداشتی

شاید بسیاری از افراد تصور کنند که نوار بهداشتی یک محصول ثابت است و به همین دلیل تفاوتی ندارد که آن را از چه برندی خریداری کنند. با این حال، باید به این نکته توجه داشته‌ باشید که نوار بهداشتی نیز مثل سایر محصولات، ویژگی‌های متنوعی دارد و در ساخت آن ممکن است از محصولات متفاوتی استفاده شود، از جنس نخ‌پنبه و ضخامت آن گرفته تا نوع چسبی که استفاده می‌شود.

به همین دلیل در این بخش از راهنمای خرید نوار بهداشتی، می‌خواهیم به شما پیشنهاد کنیم که چنانچه هنوز نوار بهداشتی مناسب خود را پیدا نکرده‌اید، بهتر است برندهای متنوعی را امتحان کنید. البته بهتر است این برندها، معتبر باشند و ویژگی‌های آن‌ها، با ویژگی‌های مدنظر شما یکسان باشد.

نوار بهداشتی سافتکس، انتخابی که از آن پشیمان نمی‌شوید!

راهنمای خرید نوار بهداشتی

همان‌طور که گفتیم، باید هنگام انتخاب نوار بهداشتی، محصولی را انتخاب کنید که با ویژگی‌های مد نظر شما مطابقت داشته باشد.

سافتکس، یکی از محصولات مورد اعتماد برای بسیاری از خانم‌ها است که از مزایای استفاده از آن، این است که در این محصول لایه رویی از جنس پنبه و سازگار با پوست است. همچنین دو کانال برای جذب بهتر خون دارد. قدرت جذب بالایی دارد و باله‌های کناری این محصول، به‌خوبی در جای خود محکم می‌شوند. تنوع و کیفیت محصولات سافتکس نیز شهرت زیادی دارد.

پس از آن‌که محصولات مورد نظر خود را به کمک این راهنمای خرید نوار بهداشتی انتخاب کردید؛ می‌توانید برای آشنایی با انواع نوار بهداشتی سافتکس و خرید راحت‌تر این محصولات، بر روی محصولات سافتکس کلیک کنید تا با تنوع و ویژگی‌های آن‌ها آشنا شوید.

بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط