در تماس باشید

نکاتی که باید پیش از پریود شدن در سفر بدانید!

پریود شدن در سفر

معمولا دوره قاعدگی، می‌تواند در زندگی روزمره برخی از افراد، اختلال ایجاد کند. دردهای قاعدگی، نیاز به در دسترس داشتن نوار بهداشتی و سایر لوازم بهداشتی، می‌تواند شرایط را پیچیده کند. با این‌حال، چنانچه بخواهید به یک سفر بروید، این مسئله می‌تواند حتی دشوارتر باشد. در حقیقت، ممکن است پریود شدن در سفر، ماجراجویی شما را به یک کابوس تبدیل کند! البته، اگر از قبل برای آن برنامه‌ای نداشته باشید.

به همین دلیل در این مطلب از سافتکس، می‌خواهیم درباره نکات و شرایطی صحبت کنیم که به شما کمک می‌کند تا برای پریود شدن در سفر از قبل برنامه داشته باشید؛ همچنین نوع سفر و شرایطی که ممکن است در آن قرار بگیرید را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از پریود شدن در سفر آماده باشید!فاعدگی در سفر

پریود می‌تواند برنامه‌های شما را به‌طور جدی به هم بریزد. قاعدگی طبیعی است و اصلا جای شرمندگی وجود ندارد؛ تقریباً همه افرادی که پریود می‌شوند، حداقل یک بار در زندگی خود مجبور شده‌اند یک پلیور را به دور کمر خود ببندند تا لکه خون را پنهان کنند. با این‌حال، همه ما می‌خواهیم از سفر خود یک خاطره به یاد ماندنی بسازیم و با یک پایان خوش از سفرمان روبه‌رو شویم. بنابراین اگر تعطیلات بزرگی در پیش دارید، چند دقیقه وقت بگذارید تا برای مدیریت قاعدگی خود برنامه‌ریزی کنید.

آمادگی برای پریود شدن در سفر، کمی بیشتر از انداختن یک مشت نوار بهداشتی در کیف دستی شماست. برنامه‌های دقیق‌تر برای آمادگی سفر، بستگی به جایی دارد که برای تعطیلات خود می‌روید و در آنجا چه خواهید کرد. اگر در حال بازدید از شهری هستید و به ماشین دسترسی دارید؛ توقف در فروشگاه و برداشتن هر چیزی که فراموش کرده‌اید، آسان خواهد بود. با این‌حال اگر قرار است به پیاده‌روی در جنگل بروید و یا به یک سفر دریایی بروید، داستان کاملا متفاوتی خواهید داشت.

در هر حالتی، به یاد داشته باشید که حتی اگر در تعطیلات پریود نمی‌شوید، آمادگی شما می‌تواند به یک دوست کمک کند. ممکن است شما به پدهایی که در کیف خود قرار می‌دهید، نیاز پیدا نکنید، اما ممکن است آن‌ها نجات‌دهنده یک شخص دیگر باشند.

آیا در تعطیلات پریود می‌شوید؟

پریود شدن در تعطیلات

اگر معمولا دوران قاعدگی خود را پیگیری نمی‌کنید، می‌توانید از یک برنامه در گوشی خود کمک بگیرید تا بتوانید روزهای شروع و پایان قاعدگی خود را در آن نگهداری کنید و یا آن را در گوشه‌ای یادداشت کنید و از قبل بدانید. همچنین می‌توانید دوران PMS خود را نیز در آن وارد کنید. به این ترتیب، می‌دانید احتمالاً چه زمانی پریودتان فرا می‌رسد.

با این‌حال، به خاطر داشته باشید که قاعدگی شما در تعطیلات به احتمال زیاد زودتر یا دیرتر اتفاق می‌افتد، زیرا سفر و استرس می‌تواند بر چرخه قاعدگی شما تأثیر بگذارد. بنابراین اگر اپلیکیشن ردیابی پریود شما نشان می‌دهد که پریود شما دو روز پس از پایان تعطیلات شما شروع می‌شود، باز هم برای آن برنامه‌ریزی کنید و آماده شروع زودتر آن باشید.

اگر قرار است پریود شوید، این‌گونه وسایل خود را آماده کنید!

قبل از شروع جمع‌آوری وسایل سفر خود، چند سوال در مورد مسافرت از خودتان بپرسید: کجا می‌روید و چه مدت آنجا خواهید بود؟ وضعیت در دسترس بودن آب و دفع زباله شما چگونه خواهد بود؟ چقدر در کیف خود جای دارید؟ آیا می‌توانید لباس‌های خود را بشویید؟

به اندازه کافی از محصول مورد علاقه عادت ماهانه خود، یعنی پد یا نوار بهداشتی و برای برخی از افراد کاپ قاعدگی یا تامپون، در وسایل خود قرار دهید. حتما هنگام انتخاب وسایل بهداشتی خود، به این نکته توجه کنید که چقدر استفاده از این وسایل آسان است و چه میزان فضایی در کیف یا چمدان شما اشغال می‌کنند. برای مثال ممکن است تمیز کردن و شست‌وشوی کاپ قاعدگی دشوار باشد، بنابراین از نوار بهداشتی استفاده کنید تا آن را به راحتی دور اندازید. همچنین بهتر است برای اشغال فضای کمتر در چمدان خود، از نوار بهداشتی مسافرتی استفاده کنید.

در کنار محصولات بهداشتی، به تمام جنبه‌های قاعدگی خود، پیش از پریود شدن در سفر فکر کنید. اگر معمولاً دچار گرفتگی عضلات یا سردرد می‌شوید، مقداری مسکن بدون نسخه به همراه داشته باشید. اگر از آن دسته از افرادی هستید که در دوران قاعدگی یا PMS خود هوس غذاهای شیرین و شکلات می‌کنید، بهتر است چند بسته شکلاتی که دوست دارید را همراه داشته باشید تا نیازی به خرید و دسترسی به فروشگاه نداشته باشید.

البته درصورت نیاز می‌توانید در  تمام سفرهای خود نسب به خرید نوار بهداشتی سافتکس اقدام کنید.

جمع آوری وسایل مناسب برای پریود شدن در سفر

در مورد لباس، نیازی نیست که بجز لباس زیر، نگران تعویض سایر لباس‌های خود باشید. یادتان باشد که چه در حال پیاده‌روی در حیاط خلوت باشید و چه در یک مهمانی بزرگ، نیازی نیست که اجازه دهید پریود انتخاب‌های کمد لباس شما را تعیین کند. با این‌حال، اگر نگران نشتی هستید، می‌توانید از آوردن شلوارهای سفید یا روشن اجتناب کنید. بهترین و راحت‌ترین لباس‌ زیرهای خود را برای پریود شدن در سفر در نظر بگیرید و بهترین پد بهداشتی را انتخاب کنید تا مناسب شما باشد و نگران نشتی و لک شدن لباس خود نباشید.

برای جلوگیری از پریود شدن در سفر چکار کنم؟!

اگر از داروهای ضد بارداری هورمونی استفاده می‌کنید، می‌توانید از قبل برنامه‌ریزی کنید تا پریود خود را رد کنید. برای مثال، اگر قرص مصرف می‌کنید، اگر یک بسته ۲۸ روزه دارید، هفته آخر بسته قرص را رها کنید؛ یا اگر یک بسته هفت روزه دارید، بلافاصله یک بسته جدید را شروع کنید.

به‌صورت کلی مطالعات پزشکی نشان داده‌اند که پریود با استفاده از روش‌های کنترل بارداری هورمونی، هیچ اثر منفی قابل توجهی برای سلامتی ندارد. با این‌حال، ممکن است خونریزی غیرقابل پیش‌بینی داشته باشید، بنابراین همراه داشتن یک بسته نوار بهداشتی و شورت‌های آستردار می‌تواند ایده خوبی باشد.

انواع سفرها و نکاتی برای پریود شدن در سفر

همان‌طور که در ابتدای متن گفته شد، براساس نوع سفر، میزان آمادگی شما می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین به چند نکته زیر توجه داشته باشید.

قاعدگی در هنگام شنا در سفر

قاعدگی در هنگام شنا در سفر

اگر در تعطیلات ساحلی هستید، بهتر است به این نکته توجه کنید که اگر از پد بهداشتی استفاده می‌کنید؛ شنا کردن را فراموش کنید و از آفتاب گرفتن در ساحل لذت ببرید. برخی از افراد از تامپون‌ها یا کاپ قاعدگی استفاده می‌کنند که می‌تواند این نگرانی را برطرف کند؛ با این‌حال، بهتر است مراقب حفظ بهداشت خود باشید.

اگر نگران نشتی هستید، می‌توانید لباس ساحلی خود را تیره انتخاب کنید. مقداری تامپون اضافی در کیف ساحل خود بیندازید و در صورت گرفتگی عضلات، مقداری تسکین درد بیاورید. همچنین ابتدا محل دستشویی و حمام‌ها را پیدا کنید تا نگرانی شما برطرف شود.

قاعدگی در یک سفر جاده‌ای

قاعدگی در یک سفر جاده‌ای

اگر به یک سفر جاده‌ای می‌روید و نمی‌خواهید مکرر برای خرید وسایل مورد نیاز خود توقف کنید، یک محصول قاعدگی را در نظر بگیرید که برای شما کاملا مناسب است و نیازی به نگرانی برای لباس زیر و نشتی آن ندارید. همچنین حتما به میزان کافی از نوار بهداشتی را به همراه داشته باشید و تلاش کنید که هربار به یک سرویس بهداشتی می‌رسید، از آن استفاده کنی؛ زیرا مشخص نیست که تا سرویس بهداشتی بعدی چقدر فاصله باشد.

قاعدگی هنگام کمپینگ

پریود شدن هنگام کمپینگ یا پیاده‌روی می‌تواند مشکل باشد، زیرا ممکن است دسترسی محدودی به آب لوله‌کشی داشته باشید و اغلب ممکن است تمام وسایل خود را در یک کوله پشتی حمل کنید.

اگر دسترسی آسان به آب و صابون ندارید، ضدعفونی‌کننده دست همراه خود داشته باشید تا قبل و بعد از تعویض نوار بهداشتی یا هر محصول دیگری که با خود دارید، از آن استفاده کنید. اگر حساسیت بالایی دارید و جایی برای شستن دست‌هایتان وجود ندارد، می‌توانید دستکش‌های پزشکی نیتریل یا لاتکس بپوشید. با این‌حال با این‌کار نیز زباله بیشتری تولید می‌کنید.

قاعدگی هنگام کمپینگ

بهترین محصول برای این سفرها، نوار یا پد بهداشتی است؛ زیرا تعویض آن آسان‌تر است و همچون کاپ قاعدگی نیاز به استریل شدن و شستشو ندارد. پریود شدن نباید تعطیلات شما را خراب کند. حتی اگر از لباس‌های شما نشت کرد، نگران نباشید، این برای هر شخصی اتفاق افتاده است. با این‌حال بهتر است با داشتن وسایل بهداشتی لازم از قبل برای پریود شدن در سفر آماده باشید و لباس زیر اضافی با خود داشته باشید.

بهترین انتخاب برای پریود شدن در سفر، خیال شما را راحت می‌کند!

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام جمع کردن وسایل برای سفر در نظر بگیرید، این است که حتما از محصولات بهداشتی استفاده کنید که به آن‌ها عادت دارید و برای شما از نظر اندازه و شرایط سفر، مناسب است. برای مثال، اگر همیشه از نوار بهداشتی استفاده می‌کنید و نیازی به استفاده از کاپ قاعدگی ندارید، برای مسافرت خود این عادت را تغییر ندهید تا کمترین درگیری ذهنی را داشته باشید.

پریود شدن در سفر و آمادگی برای آن

همچنین، همواره از برندهایی استفاده کنید که مناسب شما هستند. ممکن است استفاده از یک برند جدید، سبب شود که این محصول از نظر کیفیت و یا اندازه برای شما مناسب نباشد. برای آن‌که مطمئن باشید در مسافرت خود به مشکلی بر نمی‌خورید، بهتر است پیش از پریود شدن در سفر، حتما همان محصولی که استفاده می‌کنید را از برند همیشگی خود تهیه کنید.

برای آمادگی پریود شدن در سفر، می‌توانید از محصولات سافتکس استفاده کنید که امتحان خود را در شرایط عادی و مسافرت‌ها پس داده‌اند. اگر تا به‌حال از این محصولات استفاده نکرده‌اید، با ورود به صفحه فروشگاه محصولات سافتکس، نوارهای بهداشتی این برند را پیش از مسافرت خود خریداری کنید تا به استفاده از آن‌ها عادت نمایید. تنها یک‌بار استفاده از این محصولات کافیست تا نتوانید هیچ محصول بهداشتی دیگری را جاگزین آن‌ها کنید.

سوالات متدول

چگونه از زمان پریود شدن پیش از سفر مطلع بشیم؟

شما می‌توانید به کمک قابلیت روزشمار پریود که در وب‌سایت سافتکس برایتان فراهم کرده‌ایم، زمان قاعدگی خود را محساسبه کرده تا زمان سفر خود را با توجه به آن برنامه‌ریزی کنید.

چطور از پریود شدن در سفر جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از پریود شدن یک کار خطرناک است و پیشنهاد میکنیم این کار را انجام ندهید و تنها با اطلاع از زمان و آمادگی پریود شدن در سفر، خود را برای مواجه شدن با آن آماده کنید.

بهترین محصول بهداشتی برای دوران قاعدگی در سفر کدام است؟

ممکن است تمیز کردن و شست‌وشوی کاپ قاعدگی دشوار باشد، بنابراین از نوار بهداشتی استفاده کنید تا آن را به راحتی دور اندازید.

بیشتر بخوانید:

بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط