در تماس باشید

نوار بهداشتی استخری چیست؟ نحوه شنا با پد بهداشتی مخصوص استخر

نوار بهداشتی استخری چیست؟

در زمان‌های گذشته در دوران قاعدگی، بانوان از حمام و داخل استخر رفتن پرهیز می‌کردند و تصور داشتند که این کار باعث ایجاد عفونت می‌شود. همچنین به دلیل عدم وجود محصول بهداشتی مناسب امکان کثیف شدن آب وجود داشت. خوشبختانه امروزه با تولید نوار بهداشتی استخری بانوان به راحتی می‌توانند در این دوره نیز زندگی روزمره خود را ادامه دهند و ورزش شنا و سایر ورزش‌ها را بدون هیچ مشکلی انجام داده و روحیه خود را حفظ کنند.

نوار بهداشتی مخصوص استخر که با نام تامپون نیز شناخته می‌شود به‌گونه‌ای طراحی شده است که درون واژن قرار گرفته و خون را جذب می‌کند و در نتیجه هیچ خونی از واژن به بیرون نشت نکرده و شما به راحتی می‌توانید درون استخر شنا کنید. البته توجه داشته باشید که باید طریقه استفاده از نوار بهداشتی استخری به صورت دقیقی بیاموزید تا بتوانید دوران پریودی خود را به راحتی و بدون احساس ناخوشایند و عقب ماندن از کارهای روزانه به اتمام برسانید.

نوار بهداشتی استخری چیست؟

نوار بهداشتی استخری چیست؟

تامپون‌ها یکی از وسیله‌های کاربردی برای افرادی است که در زمان پریودی قصد شنا دارند، این وسیله یک لوله‌ پنبه‌ای بوده که در داخل واژن قرار می‌گیرد تا خون را به خود جذب کند. استفاده از این وسیله هیچ‌گونه محدودیت سنی نداشته و فقط لازم است بتوانید حس راحتی را از طریق آن به دست آورید تا در روزهای پریودی نیز همانند سایر روزها شنا کنید و یا ورزش‌های مختلف را انجام دهید. نوار بهداشتی استخری در انواع مختلفی تولید می‌شود و بانوان متناسب با نیاز خود می‌توانند گزینه مناسب را خریداری کنند.

برای استفاده از آن نیازمند مهارت خاصی نیستید فقط بایستی دقت داشته باشید و بتوانید پنبه را در جای مناسبی قرار دهید تا خون جذب شده و به درون استخر نریزد. در این شرایط اعتمادبه‌نفس شما بالاتر رفته و به راحتی زمان شنای خود را افزایش خواهید داد.

انواع نوار بهداشتی مخصوص استخر

انواع نوار بهداشتی استخری

نوار بهداشتی استخری نیز همانند نوار بهداشتی‌های ساده در انواع مختلفی تولید می‌شود تا تمام نیازها را در بر گیرد و هر فرد بتواند با توجه با نیاز، هدف و همچنین قیمت مد نظر خود گزینه‌ای را خریداری کند. در زیر انواع تامپون‌ها را آورده‌ایم:

تامپون انگشتی: لوله‌های پنبه‌ای کوچکی هستند که با فشار آرام انگشت وارد واژن شده و توسط نخی که در انتهای آن قرار دارد خارج می‌شود. (از نخ گرفته و آن را به راحتی خارج می‌کنید و سپس دور می‌اندازید)

تامپون انگشتی چیست؟

تامپون همراه با اپلیکاتور: این نوع از نوار بهداشتی مخصوص استخر نیز شکل لوله مانند پنبه‌ای دارد و تنها تفاوت آن در اپلیکاتور است. در این محصول تامپون توسط اپلیکاتور وارد واژن شده که همانند مدل قبلی با کشیدن نخی که در انتهای آن قرار دارد خارج می‌شود. این نوع از تامپون طرفداران بیشتری نسبت به مدل قبلی دارد.

بد نیست بدانید که تامپون‌ها از نظر قدرت نیز انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید میزان و قدرت جذب را بر اساس عددی که روی آن ثبت شده است ببینید. نوع ضعیف‌تر میزان جذب 6 گرم، معمولی 6 تا 9 گرم، خوب بین 9 تا 12 گرم، خیلی خوب بین 12 تا 15 گرم و نوع عالی 15 تا 18 گرم جذب دارد. ازاین‎رو در هنگام انتخاب میزان خونریزی خود را در نظر بگیرید و بر اساس این‌که روز چندم پریودتان است اقدام به خرید بهترین گزینه کنید.

تامپون همراه با اپلیکاتور

طریقه استفاده از نوار بهداشتی استخری

در صورتی‌ که از نوار بهداشتی مخصوص استخر استفاده می‌کنید که اپلیکاتور دارد لازم است تامپون را پس از جدا کردن از لایه پلاستیکی داخل اپلیکاتور قرار داده و به آرامی وارد واژن کنید. نکته قابل توجه در این مرحله توجه به نخ تامپون در انتهای آن است. پس از اینکه نوار بهداشتی استخری در داخل واژن قرار گرفت پمپ اپلیکاتور را فشار داده و از بدن خارج کنید. توجه داشته باشید که نخ تامپون بیرون از واژنتان قرار گرفته باشد تا در زمان خارج کردن با مشکل مواجه نشوید.

نحوه استفاده از نوار بهداشتی استخری

ممکن است در ابتدا این کار برایتان سخت باشد اما با چند بار انجام دادن می‌توانید تامپون را در جای مناسبی قرار داده و هیچ‌گونه درد و یا وجود اشیا خارجی در جسم خود را احساس نکنید. طریقه استفاده از نوار بهداشتی استخری به همین ترتیب بوده و تنها تفاوت آن در وارد کردن تامپون به بدن توسط دست است (به جای استفاده از اپلیکاتور) به همین دلیل لازم است قبل از انجام این کار دست خود را به خوبی شستشو دهید. در این روش نیز لازم است نخ بیرون از واژن قرار بگیرد. توجه داشته باشید که تامپون نباید بیش از 8 ساعت در داخل واژن بماند؛ زیرا باعث ایجاد شوک سمی شده و مشکلات مختلفی را ایجاد خواهد کرد.

کلام آخر

برای اینکه بتوانید در دوران قاعدگی نیز همانند سایر روزها به کارهای روزمره خود بپردازید و بتوانید به استخر رفته و شنا کنید و یا ورزش‌های مختلف را انجام دهید بدون اینکه مشکلی در خونریزی و نشت مایعات داشته باشید توصیه می‌شود که از نوار بهداشتی استخری بهره ببرید. این نوع از نوار بهداشتی به‌گونه‌ای طراحی شده است تا درون واژن قرار گرفته و خون را به خود جذب کند و در نتیجه مانع از بیرون ریختن آن شود. توجه داشته باشید که این وسیله معایبی نیز به همراه دارد و برای کسانی که احساس خوبی نسبت به قرارگیری جسم خارجی درون بدن خود ندارند مناسب نیست.

نوار بهداشتی مخصوص استخر چیست؟

همچنین نوار بهداشتی مخصوص استخر می‌تواند در صورت استفاده مکرر و عدم تعویض به موقع باعث ایجاد بیماری‌های مختلفی شود؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که در مواقع ضروری و شنا از این نوع نوار بهداشتی استفاده کنید و در روزهای عادی نوار و یا پد بهداشتی سافتکس را خریداری کرده و با اطمینانی خاطر از کیفیت و جنس آن، دوره پریود را به پایان برسانید. بد نیست بدانید که محصولات سافتکس با هدف راحتی و آسایش بانوان تمامی محصولات خود را در کیفیت بی‌نظیری طراحی کرده است تا بانوان روزهای پر تنش و سرشار از درد خود را با آرامش سپری کنند.

سوالات متداول

برای خرید نوار بهداشتی مناسب به کجا مراجعه کنم؟

برند سافتکس با تولید محصولات با کیفیت در اندازه، ضخامت و طرح‌های مختلف امکان انتخاب را بین طیف گسترده‌ای از محصولات فراهم می‌کند.

نوار بهداشتی استخری چیست؟

تامپون یا نوار بهداشتی مخصوص استخر در داخل واژن قرار می‌گیرد و با جذب خون از نشت آن جلوگیری می‌کند.

طریقه استفاده از نوار بهداشتی استخری به چه شکلی است؟

تامپون را وارد واژن کرده و به آرامی فشار دهید، توجه داشته باشید که لازم است نخ آن خارج از واژن قرار داشته باشد که بتوان از آن طریق نوار بهداشتی را خارج کرد و دور انداخت.

بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط