در تماس باشید

منظور از نوار بهداشتی بعد زایمان چیست؟

نوار بهداشتی بعد از زایمان چیست؟

پس از این ‌که نوزاد خود را به دنیا آوردید، ممکن است با صحنه وحشتناکی روبرو شوید و خونریزی بسیار شدیدی را تجربه کنید. در صورتی ‌که قصد حاملگی دارید و یا به‌ عنوان یک فرد باردار قرار است زایمان داشته باشید، باید از نوار بهداشتی بعد زایمان استفاده کنید. این نوع از نوار بهداشتی به گونه‌ای طراحی شده است که در این روزها بتواند خون را به خوبی جذب کرده و از نشت آن جلوگیری کند.

چرا که در این روزهای هیجان‌انگیز زندگی‌تان ترجیح می‌دهید، به فکر فرزندتان و رسیدگی به آن باشید و بدون شک زمانی را برای تمیز کردن خونریزی نخواهید داشت. پد بعد از زایمان با در نظر گرفتن شرایط مادران در این روزها و مقدار خونریزی بسیار فراوان تولید می‌شود و همه مادرانی که به تازگی زایمان کرده‌اند، می‌توانند در دوران نقاهت از این محصولات فوق‌العاده استفاده کنند. ما در ادامه مشخصات و ویژگی‌های نوار بهداشتی مخصوص زایمان را آورده‌ایم تا با اطلاعاتی کامل برای زایمان خود آماده شوید و محصولاتی مناسب را به همراه داشته باشید.

نوار بهداشتی بعد زایمان

نوار بهداشتی بعد از زایمان چیست؟

همان‌طور که گفته شد، بعد از زایمان احتمال خونریزی بسیار شدیدی وجود دارد؛ بنابراین در این دوران برای گذراندن نقاهت توصیه می‌شود که در خرید نوار بهداشتی با حساسیت بیشتری اقدام کنید تا مسائل مختلفی مانند نشت خون باعث آزار و اذیت مادر نشود. همچنین در این دوران مادر لازم است به نوزاد خود توجه داشته باشد و در صورتی ‌که نگران نشت خون و خونریزی خود باشد از نظر روحی با مشکلات مختلفی مواجه می‌شود.

نوار بهداشتی بعد زایمان یک وسیله بهداشتی مهم و ضروری است که برخی از برندهای تولید کننده پد بهداشتی با در نظر گرفتن شرایط مادران آن را تولید کرده‌اند تا از آسیب‌ها و فشارهای روحی مادران جلوگیری کنند و این ایام را بدون هیچ نگرانی و استرسی به پایان برسانند. پد بعد از زایمان ویژگی‌های مختلفی دارد تا آسایش را برای افرادی که به تازگی مادر شده‌اند، فراهم کند.

ویژگی‌های نوار بهداشتی بعد زایمان

ویژگی و مزایای نوار بهداشتی مخصوص زایمان

با توجه به شرایط حساس مادران پس از زایمان این نوار بهداشتی‌ها با ویژگی‌های منحصربه‌فردی تولید می‌شوند تا تمام نیازهای مادران را برآورده سازند، این ویژگی‌ها عبارتند از:

دارای باله‌های پهن برای چسبیدن به زیر لباس زیر: این ویژگی‌ باعث می‌شود که نوار بهداشتی حرکت نکرده و در نتیجه خون به کناره‌های لباس زیر نشت نکند.

دارای مواد ضد حساسیت: پوست مادران پس از زایمان بسیار حساس‌تر از زمان عادی بوده و ممکن است با استفاده از محصولات نامرغوب این حساسیت را چندین برابر کنند؛ به همین منظور نوار بهداشتی بعد زایمان با لطافت و نرمی فراوان از تحریک‌پذیری پوست جلوگیری می‌کند. بد نیست بدانید که این نوار بهداشتی‌ها از موادی ضد بو تولید می‌شوند تا از بروز حساسیت جلوگیری کنند.

ویژگی های پد بهداشتی بعد از زایمان

دارای بسته‌بندی مناسب: اکثر برندهای محبوب و پرطرفدار نوار بهداشتی‌های مناسب برای بعد از بارداری را با بسته‌بندی متفاوتی ارائه می‌دهند تا پد کثیف قبلی را بتوانید تبدیل به پاکت دور ریز کرده و بدین ترتیب از ایجاد صحنه نامناسب در داخل سطل آشغال جلوگیری کنید.

دارای سایز بسیار بزرگ: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پد بعد از زایمان سایز بسیار بزرگ آن است که بتواند تمام قسمت‌ها را بپوشاند و هیچ‌گونه نشتی اتفاق نیفتد.

دارای پودر جاذب قوی: برای این‌که خون به شکل کاملی جذب شود در تولید این نوار بهداشتی از مواد جاذب استفاده می‌کنند که می‌تواند مایع را جذب کرده و از نفوذ آن به بیرون جلوگیری کند.

دارای لایه مشبک: همان‌طور که گفته شد برای جلوگیری از نشت خونریزی لازم است، پد بتواند مایع را به صورت کامل جذب کند؛ به همین منظور لایه مشبکی را روی آن قرار می‌دهند تا با جذب خون هیچ‌گونه مایعی روی نوار دیده نشود.

کاربرد نوار بهداشتی بعد از زایمان

جلوگیری از انتشار بو: به دلیل خونریزی بیش از حد در این دوران نوار بهداشتی مخصوص بعد از زایمان را با موادی تولید می‌کنند که از انتشار بو به محیط جلوگیری کند.

روش استفاده از پد بعد از زایمان

نوار بهداشتی بعد زایمان نیز همانند سایر نوار بهداشتی‌ها به شکلی یکسان مورد استفاده قرار می‌گیرد و فقط لازم است نوار کاغذی که در قسمت زیرین قرار دارد را جدا کنید و سپس با تنظیم نوار در قسمت مناسب نوار کاغذی روی باله‌ها را نیز جدا کرده و به زیر لباس زیر بچسبانید تا از جابه‌جایی و حرکت آن جلوگیری شود. در هنگام تعویض نیز چسب‌ها به راحتی جدا می‌شوند.

شرایط نگهداری از نوار بهداشتی مخصوص بعد از زایمان نیز همانند سایر نوار بهداشتی‌ها بوده و بایستی در مکانی خشک و خنک قرار داده شود.

شرایط استفاده از نوار بهداشتی بعد از زایمان

کلام آخر

بعد از تولد نوزاد مادران دچار خونریزی بسیار زیادی می‌شوند و لازم است از محصولات بهداشتی مناسبی استفاده کنند که مانع از نشت خون به لباس زیر و محیط شود. همان‌طور که می‌دانید در این دوران مادر به فکر نوزاد بوده و زمانی برای تمیز کردن لباس و اطراف خود ندارد. همچنین بهتر است در این دوران از هرگونه نگرانی و استرسی به دور باشد؛ به همین منظور برندهای مختلف تولید کننده پدهای بهداشتی اقدام به تولید نوار بهداشتی بعد زایمان کرده‌اند تا مادران بتوانند این دوران حساس از زندگی خود را بدون دلواپسی سپری کنند.

این پدها با ویژگی‌های برجسته‌ای مانند سایز بسیار بزرگ، قدرت جذب بالا، ضد حساسیت، ضد بو، لایه مشبک و… ارائه می‌شوند تا مادران بتوانند به راحتی از این محصولات استفاده کنند. توجه داشته باشید که تعویض پد نیز باید سر وقت انجام شود. (تعویض پد بعد از زایمان نباید همانند روزهای عادی بین 4 تا 5 ساعت باشد و لازم است متناسب با مقدار خونریزی خود در فاصله زمانی 1 الی 3 ساعت اقدام به این کار کنید)

برند سافتکس انتخابی مطمئن برای محصولات بهداشتی بعد از زایمان

برند سافتکس به‌ عنوان یکی از برندهای محبوب و پرطرفدار در روزهای بعد از زایمان کنار شما است تا بتوانید این روزهای سخت را بدون استرس به پایان برسانید. شما می‌توانید از بین محصولات متنوع این محصول نوار بهداشتی مخصوص زایمان را نیز خریداری کنید و از نرمی و لطافت آن لذت ببرید.

سوالات متداول

از چه زمانی باید از نوار بهداشتی بعد زایمان استفاده کنیم؟

بلافاصله بعد از زایمان که بلند شدید، بایستی از پدهای مناسب که توانایی جذب بالایی داشته باشند استفاده کنید.

بعد از زایمان به چه تعداد پد بهداشتی نیاز داریم؟

در روزهای اول مقدار خونریزی بسیار زیاد است و بایستی تا چند هفته هر یک تا سه ساعت یک‌بار پد را تعویض کنید تا تمام شدن خونریزی نیاز به پد مناسب خواهید داشت.

نوار بهداشتی مخصوص زایمان چه ویژگی‌هایی دارد؟

باید به اندازه کافی ضخیم، بزرگ و همچنین قدرت جذب کنندگی بالایی داشته باشد تا بتواند از نشت جلوگیری کند.

پد بعد از زایمان را از کجا بخریم؟

شما می‌توانید برای خرید محصولات باکیفیت و فوق‌العاده برند سافتکس به این فروشگاه تخصصی مراجعه کرده و محصولاتی با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید:

بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط