در تماس باشید

آشنایی با اصلی‌ترین تفاوت نوار بهداشتی بالدار و ساده

تفاوت نوار بهداشتی بالدار و ساده

استفاده از نوار بهداشتی برای همه خانم‌ها در دوران پریود ضروری بوده و راهی عالی برای حفظ آرامش و بهداشت شما در طول دوران قاعدگی است. درک تفاوت نوار بهداشتی بالدار و ساده برای خرید بهترین محصول ضروری خواهد بود. برای همین در ادامه مطلب به مقایسه نوار بهداشتی بالدار و ساده پرداخته‌ایم تا در بین گزینه‌های متعدد موجود در بازار بهترین گزینه را انتخاب کنید. پس اگر می‌خواهید بدانید که مزایای استفاده از نوار بهداشتی ساده و نوار بهداشتی بالدار چیست و کدام برای شما مناسب‌تر است، خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تاریخچه استفاده از نوار بهداشتی

پیش از بررسی تفاوت نوار بهداشتی بالدار و ساده بد نیست نگاهی به تاریخچه استفاده از آن بیندازیم. رومیان اولین قومی بودند که در دوران باستان از پشم، پد می‌ساختند که البته در کنار بوی بد، بعد از جذب خون قاعدگی سنگین می‌شد. یونانی‌ها از چوبی پوشیده با پنبه استفاده می‌کردند و چینی‌ها از یک پارچه پر شده با گیاهان خشک نوار بهداشتی می‌ساختند.

در تاریخ معاصر استفاده از چنین محصولی به جنگ‌های جهانی برمی‌گردد که از پدهای خاص برای مهار خونریزی سربازان استفاده می‌شد و پرستاران دریافتند در دوران قاعدگی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. در سال 1970 هم این محصول به‌ صورت رسمی روانه بازار شد.

تاریخچه استفاده از نوار بهداشتی

انواع نوار بهداشتی

نوار بهداشتی یکی از کاربردی‌ترین محصولات بهداشتی برای بانوان به شمار می‌رود که استفاده از آن در دوران قاعدگی و حتی به‌ صورت روزانه متداول است. برندها و شرکت‌های تولیدکننده متعددی چون سافتکس در زمینه تولید این محصول فعالیت دارند و انواع مختلفی از آن در بازار موجود است که شامل پدهای بهداشتی بالدار، ساده، مشبک، معطر، روزانه و مواردی از این قبیل می‌شود. برای بررسی تفاوت نوار بهداشتی بالدار و ساده ابتدا به تعریف این دو محصول می‌پردازیم:

نوار بهداشتی ساده چیست؟

نوار بهداشتی‌های ساده به شکل مستطیلی از الیاف طبیعی و سلولزی و یک روکش تهیه می‌شوند. این نوع نوار بهداشتی در بخش زیرین یک چسب نواری دارد که بعد از برداشتن روکش آن به لباس زیر می‌چسبد تا خون قاعدگی را به خود جذب کند و مانع کثیف شدن لباس شما شود.

نوار بهداشتی ساده چه تفاوتی با بالدار دارد؟

نوار بهداشتی بالدار چیست؟

برای مقایسه نوار بهداشتی بالدار و ساده باید با نوار بهداشتی‌های بالدار هم بیشتر آشنا شد. نوار بهداشتی بالدار هم شبیه به نوع ساده بوده با این تفاوت که علاوه بر چسب زیرین، دارای دو باله است که آن‌ها هم چسب دارند و از طرفین به بخش زیر شورت می‌چسبند تا نوار در جای خود فیکس و محکم شود.

نوار بهداشتی بالدار چیست و چه تفاوتی با ساده دارد؟

تفاوت نوار بهداشتی بالدار و ساده

حال که می‌دانید نوار بهداشتی ساده و نوار بهداشتی بالدار چیست و تاریخچه دقیق تولید و استفاده از آن‌ها به چه زمانی برمی‌گردد، نوبت به مقایسه نوار بهداشتی بالدار و ساده می‌رسد. اصلی‌ترین تفاوت‌های این دو را در موارد زیر می‌توان خلاصه کرد:

شکل ظاهری

اولین و مهم‌ترین تفاوت نوار بهداشتی بالدار و ساده در شکل ظاهری این دو است. همان‌طور که اشاره شد نوع ساده شکل مستطیلی ساده‌ای دارد. در مقابل نوار بهداشتی بالدار دارای منحنی‌های خاصی بوده و دو باله دارای چسب است تا به لباس زیر شما محکم‌تر بچسبد.

امکان جابجایی

نوار بهداشتی ساده دارای یک چسب نواری شکل در بخش زیرین بوده که باعث می‌شود به مرکز لباس زیر شما بچسبد که برای استفاده در حالت عادی ایده‌آل است. در حالی ‌که باله‌های نوار بهداشتی بالدار باعث می‌شود در جای خود فیکس شود و برای استفاده هنگام فعالیت ورزشی، پیاده‌روی و … انتخاب بهتری خواهد بود. در واقع امکان جابجایی آن کمتر از مدل ساده است.

مقایسه نوار بهداشتی بالدار و ساده

راحتی در استفاده

دیگر تفاوت نوار بهداشتی بالدار و ساده در راحتی هنگام استفاده است. از آنجایی‌ که مدل بالدار محکم‌تر در جای خود فیکس می‌شود، خیال شما را برای جلوگیری از نشت خون به لباس راحت خواهد کرد. البته این امر به سلیقه شخصی هم برمی‌گردد و ممکن است برخی با نوار بهداشتی ساده راحت‌تر باشند.

قیمت

نکته دیگری که برای مقایسه نوار بهداشتی بالدار و ساده باید به آن اشاره کرد، تفاوت قیمت این دو است. طبیعتاً نوار بهداشتی بالدار به دلیل نوع طراحی قیمت بیشتری از نوار بهداشتی ساده دارد. البته این امر مطلق نیست و امکان دارد قیمت یک نوار بهداشتی ساده از برندی معتبر بیشتر از یک نوار بهداشتی بالدار از یک برند کمتر شناخته شده باشد.

تفاوت قیمت نوار بهداشتی بالدار و ساده

سخن پایانی

حال که می‌دانید نوار بهداشتی ساده و نوار بهداشتی بالدار چیست و هر کدام چه تفاوت‌هایی دارند، بهتر است در هنگام خرید تفاوت نوار بهداشتی بالدار و ساده را در نظر گرفته و ببینید کدام‌یک برای استفاده شما مناسب‌تر خواهد بود. اگر هم به دنبال محصولاتی باکیفیت بالا هستید، پیشنهاد ما خرید نوار بهداشتی سافتکس است تا راحتی را به خود در دوران قاعدگی هدیه بدهید.

سوالات متداول

اصلی‌ترین تفاوت نوار بهداشتی بالدار و ساده در چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت در شکل ظاهری این دو بوده و همان‌طور که از نام نوار بهداشتی بالدار مشخص است، برعکس نوع ساده دارای دو باله برای چسبیدن به لباس زیر خواهد بود.

نوار بهداشتی بالدار یا ساده؛ کدام برای استفاده راحت‌تر است؟

این امر به سلیقه شخصی فرد بستگی دارد. با این ‌وجود برای فعالیت‌هایی چون ورزش مدل بالدار گزینه بهتری خواهد بود؛ زیرا در جای خود محکم و فیکس می‌شود.

مقایسه نوار بهداشتی بالدار و ساده از نظر قیمت برای خرید درست است؟

خیر، شاید نوار بهداشتی بالدار به دلیل نوع طراحی قیمت بیشتری از نوار بهداشتی ساده داشته باشد؛ اما ممکن است قیمت یک نوار بهداشتی ساده از برندی معتبر بیشتر از یک نوار بهداشتی بالدار از یک برند ناشناخته باشد.

بیشتر بخوانید:

بهترین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط